Browse By

Zamów domek dla trzmieli i pomagaj owadom

 

Jeśli masz ogród i chcesz za jednym zamachem zyskać ciekawy obiekt do obserwacji i zagwarantować sobie naturalne zapylanie kwiatów, postaw w nim domek dla trzmieli. Firma http://www.mkwpracownia.pl/ wykona taką budkę z drewna sosnowego i w ciągu dwudziestu czterech godzin wyśle na terenie całego kraju, więc podjętą decyzję możesz bardzo szybko zrealizować. Domek dla trzmieli możesz też zakupić do parku, na podwórko w mieście, do ogródka zorganizowanego przy szkole czy nawet na patio firmowe.

 

Domek dla trzmieli to pomoc owadom.19876966(1)

Domek dla trzmieli to pomoc.

 

Dlaczego akurat domek dla trzmieli?

Trzmiele to owady bardzo pożyteczne, dlatego warto zadbać, aby występowały w naszym otoczeniu. Są wręcz niezbędne, gdy hodujesz rośliny owocowe. Trzmiele bardzo skutecznie zapylają – według szacunków przyrodników w ponad dziewięćdziesięciu procentach po zapyleniu kwiatu przez trzmiela powstanie z niego owoc, a więc trzmiele mają bardzo wysoką skuteczność. Poza tym nie bez znaczenia jest fakt, że mamy problem z malejącą populacją owadów z rodziny pszczelich, w tym trzmieli. Stawiając więc budki dla owadów sprawiasz, że ten gatunek ma nieco łatwo, a więc dokładasz swoją cegiełkę do jego uratowania. A nie trzeba chyba tłumaczyć, jaki problem mielibyśmy w przyrodzie gdyby z naszego środowiska całkowicie zniknęły trzmiele i pszczoły, prawda?
Dlatego jeśli dysponujesz kawałkiem zieleni, choćby ogródkiem w mieście, zainwestuj w domek dla trzmieli.

 

19876966(1)

 

A może namówisz na to swojego pracodawcę lub dyrekcję szkoły, gdzie uczęszczają twoje dzieci?

Budki dla owadów nie są drogie, – jeśli chcecie zaoszczędzić to zawsze też możecie zrobić je sami, korzystając z instrukcji w internecie. Własnoręcznie wykonany domek dla trzmieli musi jednak być odpowiednich wymiarów i z naturalnego drewna, a także wyłożony w środku wyściółką, której owady potrzebują, by w budce zbudować sobie gniazdo.