Browse By

Urlop w Zakopanem czyli wypoczynek, relaks i… edukacja

Zakopane jest bez wątpienia jedną z najbardziej tłumnie odwiedzanych przez turystów górskich miejscowości. Bliskość gór, atrakcyjna lokalizacja czy wreszcie możliwość zwiedzenia ogólnie kojarzonych atrakcji turystycznych, takich jak chociażby niemalże kultowe Krupówki – to tylko niektóre cechy, które sprawiają, że Zakopane jawi się jako obowiązkowy punkt na mapie turysty pragnącego odwiedzić polskie góry.

Zakopane to nie tylko góry

A skoro o typowych zakopiańskich turystach mowa… Okazuje się, że spora część z nich do Zakopanego przybywa raczej w celu odpoczynku, a nie przemierzania górskich szlaków. Postanowiliśmy towarzyszyć rodzinie państwa Malinowskich – Annie, jej mężowi Markowi oraz trójce ich dzieci (pięcioletniej Małgosi, siedmioletniemu Kacprowi i dziewięcioletniej Ani), którzy do Zakopanego przyjeżdżają od kilku lat, jednak ostatnio zdecydowali się zrezygnować z górskich spacerów.

  • Nie sądzę, aby mój tegoroczny sposób spędzania urlopu był gorszy niż innych. – przyznaje pani Anna. – Uwielbiam Zakopane za jego klimat. Jeśli jednak chodzi o piesze wycieczki, wolę wybrać okolice Bieszczad. Oczywiście w poprzednich latach podczas pobytu w Zakopanem chodziliśmy po górach, jednak tym razem decydując się na wyjazd z dziećmi wybraliśmy nieco inny rodzaj aktywność.

Sprawdzony nocleg to podstawa

Pierwszym przystankiem, w jakim Malinowscy zatrzymują się w Zakopanem, jest wynajęty apartament. Tym razem nocują w przestronnym obiekcie na ulicy Chałubińskiego, którego dokładny opis znaleźć można tutaj – apartamenty zakopane. Wystarczy nadmienić, że rodzina ma do dyspozycji salon z kominkiem oraz naprawdę świetne warunki noclegowe.

  • Cenimy sobie komfort, jaki daje wynajem noclegu w sprawdzonych miejscach – przekonuje pan Marek. – Wiemy, że nie musimy martwić się na przykład tym, że naszym dzieciom nie spodoba się pokój i będą przez cały urlop marudzić.

Państwo Malinowscy przyznają, że mimo iż teraz nie zależy im na tym, by z Zakopanego wybierać się na górskie szlaki, z chęcią podziwiają górskie widoki ze szczytu Gubałówki.

  • Można tam wjechać kolejką, nie jest to więc problem ani dla nas, ani dla dzieci. – argumentuje pani Anna.

Urlop w Zakopanem można spędzić kulturalnie

Podczas pobytu w Zakopanem turyści z chęcią zaglądają do różnorakich placówek kulturalnych. Do ulubionych muzeów Malinowskich należą zdecydowanie Muzeum Stylu Zakopiańskiego w Willi Koliba oraz Muzeum Tatrzańskie. Cenią sobie również twórczość Witkacego, więc z chęcią odwiedzają jego Teatr.

  • Wydaje mi się, że dzieci z takiej formy wypoczynku również są zadowolone i wynoszą z takiej krótkiej, ale intensywnej wycieczki naprawdę wiele – stwierdza pan Marek podczas ostatniego, trzeciego dnia pobytu w Zakopanem.

Rodzice na pewno wyglądają na szczęśliwych. A na pewno wypoczętych, bo przez kilka dni spędzonych w dogodnych warunkach skupili się przede wszystkim na swoim relaksie oraz robieniu rzeczy, na które naprawdę mieli ochotę.