Browse By

Pierwszy rejs po morzu śródziemnym – jak się na niego przygotować

 

Planujesz swój pierwszy rejs po morzu śródziemnym i nie wiesz jak się do niego przygotować? Wobec braku stosownych informacji na ogólnodostępnych portalach internetowych postanowiliśmy wyjść na przeciw potrzebom nowoczesnych wczasowiczów i w porozumieniu z podrozeirejsy.pl stworzyć krótki poradnik, na podstawie którego odpowiemy na najczęściej zadawane pytania odnośnie przygotowań do pierwszego rejsu po morzu śródziemnym.

1719987(3) 
Co warto ze sobą zabrać?
Jak podkreślają przedstawiciele linii żeglugowych najważniejsze są:
dokumenty – dowód osobisty/paszport oraz w niektórych przypadkach wizy
oświadczenia o przebytych, obowiązkowych szczepieniach ochronnych
odpowiednie na każdą ewentualność pogodową ubrania
leki – jeśli uczestnikiem rejsu po morzu śródziemnym jest osoba przewlekle lecząca się.

Na pokładzie statku można korzystać z różnych atrakcji, dlatego również na nie warto być przygotowanym. Linie żeglugowe oddają do dyspozycji swoich pasażerów między innymi:

  • kompleksowe SPA
  • korty tenisowe
  • baseny i termy wodne
  • place zabaw dla dzieci
  • dyskoteki i wiele innych.
 Rejsy po morzu śródziemnym cieszą się obecnie dużą popularnością wśród klientów.1719987(4)

Rejsy po morzu śródziemnym cieszą się dużą popularnością wśród klientów.

Statki pasażerskie są odpowiednio dostosowane do potrzeb każdej grupy pasażerów. Ich wielkość znacząco minimalizuje ryzyko wystąpienia choroby lokomocyjnej, ale zaleca się, aby w celach bezpieczeństwa mieć przy sobie środki przeciwdziałające objawom choroby morskiej. W punkcie medycznym na pokładzie pasażerowie mogą liczyć wprawdzie na pomoc sanitariuszy, ale nie mogą mieć gwarancji, że w ich zasobach znajdą się leki, które zadziałają.

1719987(4)
Przygotowując się do rejsu po morzu śródziemnym trzeba także odstawić na bok wszystkie objawy wywołujące stres. Współczesne linie żeglugowe dbają bowiem o komfort podróżujących i ich bezpieczeństwo w trakcie wycieczki. Statki przed wyruszeniem w rejs po morzu śródziemnym każdorazowo przechodzą kompleksowe badania techniczne, na podstawie których stwierdza się brak jakichkolwiek przeciwwskazań do trasy na otwartym morzu. Konieczne będzie także dostosowywanie się do zasad regulaminu oraz zaleceń załogi, która będzie się nami opiekować.