Browse By

Marcin Meller

Marcin Meller urodził się w 1968 r. jako jeden z trojaczków. Ukończył studia na historii na Uniwersytecie Warszawskim i rozpoczął pracę korespondenta zagranicznego dla Polityki. Jak się okazało redakcja tygodnika miała stać się dla niego na długo miejscem pracy. Zajmował się tam reportażami społeczno – obyczajowymi oraz międzynarodowymi. Do jego najbardziej znany reportaży należą cykle poświęcone Afryce, w których z każdego akapitu wyziera napięcie i brak poczucia stabilizacji, w krajach gdzie trwa wojna, lub gdzie niedawno się ona skończyła. Dużo miejsca w swoich reportażach poświęca również Meller swojej ukochanej Gruzji.

Marcin Meller w swojej karierze zajmował się nie tylko reportażem, przez 9 lat był redaktorem naczelnym polskiej edycji Playboy. Od 2009 r. prowadzi dla TVN-u Drugie śniadanie Mistrzów, zmienił również formę dziennikarską i od 2011r. pisze felietony, najpierw dla Wprost, a obecnie dla Neewsweeka.

Wydał też 2 książki jedno wraz ze swoja drugą żoną Anną Dziewit – Gaumardżos! Opowieści z Gruzji, druga zaś to zbiór jego publikowanych i niepublikowanych reportaży i felietonów – Między wariatami – Opowieści terenowo-przygodowe.