Browse By

Kto zapoczątkował headhunting?

W Krakowie jest mnóstwo firm, które nazywane są łowcami głów. Wyszukiwanie kompetentnych osób to sztuka, która wymaga znajomości rynku i umiejętności międzyludzkich. Kierownicy czasem jednak tego nie dostrzegają i w rekruterach widzą jedynie zewnętrznych wykonawców prostych zadań. To błąd headhunting cieszy się coraz większą sławą nawet w Krakowiepgconsulting.eu to jedna z najlepszych firm w okolicy.

Headhunting pojmowany jest jako rodzaj usługi, jej celem jest regularne i zestandaryzowane poszukiwanie oraz wybór najbardziej odpowiednich kandydatów do pracy przez wyspecjalizowane firmy rekrutacyjno-selekcyjne w Krakowie, których profesjonalizm i doświadczenie ma zapewnić wysoką jakość usług rekrutacyjnych. Według drugiej, definicji, headhunting jest łowienie nowych twarzy do pracy.

Jakie osoby pracują w takich firmach?

  • Kraków – Headhunting pojmowany jest jako rodzaj usługi.

    1. konsultantów rekrutacji namawiających klientów do skorzystania z ich usług i kandydatów do zmiany lub podjęcia nowej pracy;

  • 2. klientów nie mogących w danej sytuacji samodzielnie znaleźć i wybrać odpowiednich kandydatów do pracy;
  • 3. kandydatów, zwykle kierowników i wysokiej klasy specjalistów, skłonnych do zmiany pracy oraz do podjęcia roli w trudnym i często długotrwałym procesie rekrutacji i selekcji.

Headhunting może być pomocny w momencie kiedy poszukujemy do pracy szczególnych osób. Zainwestuj w headhunting.