Browse By

Dobry rejestrator rozmów dla dziennikarza

 

Trudno dziś sobie wyobrazić dziennikarza, który nie posługuje się rejestratorem rozmów. Oczywiście, można robić notatki, ale dobry sprzęt, i oprogramowanie sprzedawane przez https://www.alfavox.pl zdecydowanie ułatwia sprawę. Poza tym w przypadku notowania tracimy kontakt z rozmówcą, nie możemy np. patrzeć mu w oczy, co jest bardzo ważne podczas wywiadu. A rejestrator rozmów pracuje niezależnie. W dodatku do nagranej rozmowy zawsze można wrócić, sprawdzić wszystkie szczegóły. Wiesz już więc, że w dziennikarstwie rejestrator rozmów jest niezbędny.

 

Ale jaki wybrać?
Są dwie opcje:

  • 1. Rejestrator rozmów jako osobne urządzenie, czyli dyktafon. W obecnej chwili praktycznie wyłącznie cyfrowy.
  • 2. Rejestrator rozmów telefonicznych nagrywający wszystkie połączenia z danego aparatu.

 

Dobry rejestrator rozmów to absolutnie bezcenne narzędzie dla dziennikarza, i nie tylko.11549932_960_720(2)

Dobry rejestrator rozmów to absolutnie bezcenne narzędzie dla dziennikarza.

Który wybrać? Zazwyczaj w pracy dziennikarza przyda się rejestrator rozmów obu tych typów. Dyktafon jest przydatny podczas pracy oko w oko z rozmówca, natomiast, jako dziennikarze oraz częściej zbieramy też opinie czy komentarze przez telefon, a wówczas rejestrator rozmów pozwala zapisać wszystkie słowa rozmówcy, dzięki czemu unikniemy niejasności. Zdecydowanie łatwiej też rozmawia się przez telefon, gdy nie musimy rozpraszać się i zajmować sobie rąk notowaniem.

 

 
Zresztą dobry rejestrator rozmów to absolutnie bezcenne narzędzie dla dziennikarza – pozwala stworzyć archiwum swoich nagrań, wielokrotnie wracać do odbytych rozmów, pracować z materiałem, montować i tak dalej. Dlatego w każdej redakcji stosowane są różne formy rejestracji dźwięku.